TikTok FEIT FEIT Discord
English Ukraine

Pracovné ponuky

React developer pre Zboží.cz (#48)

Pridanie pracovnej ponuky:
2 years ago
Typ pracovnej ponuky:
plný úväzok
FEIT partner:
Seznam.cz Slovensko, s.r.o.
Počet pozícií:
1
Miesto výkonu práce:
Žilina, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Dátum nástupu:
ihneď
Platové podmienky:
Od 1 800 EUR/mesiac
Kontaktná osoba:
Tereza Svobodová
Kontaktný email:
tereza.svobodova@firma.seznam.cz

Informácie o pracovnej príležitosti

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Seznam.cz je česká internetová jednotka. Okrem Mapy.cz, spravodajských webov, fulltextového vyhľadávača a reklamného systému prevádzkuje aj Zboží.cz - cenový porovnávač, ktorý porovnáva viac ako 200 miliónov ponúk a mesačne tak pomôže stovkám tisíc zákazníkov nakúpiť výhodne.

Aktuálne vytvárame platformu, ktorá umožní zákazníkom nakupovať priamo cez Seznam. Máme veľké ambície a k nim aj adekvátne zdroje. Chceme spustiť skvelý projekt, ktorý odstráni veľa bolačiek v nákupnom procese pre milióny používateľov.

Od februára 2022 otvárame pobočku na Slovensku a s ňou aj príležitosť pre programátorov zo Žiliny.

Prečo Zboží.cz?

Jednoducho preto, že "Zboží je boží"Baví nás riešiť výzvy a na Zboží ich nikdy nie je málo. 🙂 Pracujeme s veľkým počtom používateľov, takže stabilita a rýchlosť sú pre nás dôležité. Pojmy ako "code-splitting" alebo "lazy-loading" nám nie sú cudzie.

V súčasnosti Zbozi.cz beží na technológii React a pracujeme na SSR (Next.js), aby sme posunuli rýchlosť celej služby o niečo ďalej a hlavne, aby sme mali vyladené SEO. Tlačidlá, odsadenie a umiestnenie prvkov sú riešené pomocou Less. Kód píšeme v TypeScripte, pretože typy nás už niekoľkokrát zachránili pred bolesťami hlavy. To by však samo o sebe nestačilo, preto píšeme aj unit testy v Jestu. Testujeme aj React komponenty, kde používame knižnicu Testing Library. V neposlednom rade píšeme aj e2e testy, kde používame Cypress.

Hľadáme programátorov, ktorí už majú niečo za sebou. Môže to byť VŠ informatického zamerania, prípadne porovnateľná prax vo vývoji produkčného softwaru. Pracujeme na zložitých webových aplikáciách, aby si sa v nich zorientoval, musíš poznať Javascript a ďalší webové technologie.

Ako vyzerá vývoj

  • Front-end je single page aplikácia v Reacte (niektoré stránky renderujeme na strane servera)
  • Zboží vyvíjajú štyri tímy o 3 až 5 ľuďoch – piaty práve staviame v Žiline
  • V každom tíme je okrem back-endových aj front-end vývojár, tak aby dokázali dodať celú funkčnosť
  • Pracujeme v scrume v dvojtýždňových iteráciach
  • Produkťáci sú prístupní argumentom
  • Máme možnosť ovplyvniť služby Seznamu, ktoré používajú stovky tisíc ľudí denne

Čo ešte u nás v Sezname nájdeš

  • Prostredie, v ktorom má človek možnosť sa realizovať a ktoré je otvorené inováciám
  • Veľkú mieru sebarealizácie a slobodu v práci
  • Tím ľudí, ktorí idú za rovnakým cieľom a dokážu počas tejto cesty jeden druhého podržať a podporiť
  • Možnosť profesijného rastu v rámci firmy
  • Neformálne pracovné prostredie, v ktorom si všetci tykáme a navzájom si pomáhame

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou

Zodpovedná osoba za obsah aktuálnej podstránky / prof. Ing. Peter Brída, PhD. / +421 41 513 2066 / peter.brida@feit.uniza.sk