Online deň otvorených dverí

4. decembra 2020

Archív diskusie

V prípade záujmu môžete nahliadnuť aj do starších live diskusií DOD, 05/2020 alebo novších 02/2021 a 03/2021.

Newest
Oldest Most Voted
Pavol, dekan FEIT

Veľmi rád by som sa chcel poďakovať všetkým diskutujúcim za položené otázky aj kolegom, študentom za odpovede. Verím, že si každý našiel odpoveď na svoje otázky. Ak náhodou zostala niektorá otázka nezodpovedaná, radi Vám odpovieme mailom na adrese studref@Feiták.uniza.sk. Komplexné informácie o možnostiach štúdia, študentskom živote, uplatnení nájdete aj na webe https://www.feitcity.sk . Verím, že sa rozhodnete správne a stretneme sa na začiatku semestra na Fakulte elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline.

anonym

Čo za prácu môžem robiť po vyštudovaní odboru komunikačné a informačné technológie?
Ďakujem za odpoveď

Peter, prodekan pre rozvoj

V tejto oblasti je velky nedostatok odbornikov, pocas studia sa mozete specializovat na rozne zamerania, napr. radiove siete, opticke siete, sprava serverov, web dizajn a ine. Samozrejme, ze pracovat mozete na roznych poziciach v oblast IKT od inzinierskych az po manazerske.

Marek

Prečo nechodievate prezentovať univerzitu aj na stredné školy na východe Slovenska?

Ondrej Hock

Tento rok sme neboli na žiadnej škole, ale v minulom roku sme na stredných školách iba na východnom slovenku strávili viac ako 21 dní. Samozrejme sa nedá prísť na každú strednú školu, pretože o niektorých ani nevieme, alebo nie je záujem od vedúcich pracovníkov na danej škole. Ak je však záujem z vašej strany, skúste napísať priamo nám a vieme zariadiť niečo individuálne.

mato

Robite hry aj pre virtualnu realitu?

Peter, prodekan pre rozvoj

Áno, okrem rôzných trenažérov tvoria študenti aj hry. Príkladom je Tower defense, Zipline, FEIT prehliadka (streľba, tenis…).

anonymous

Ahoj. robil som na strednej skole na svojom projekte. Je moznost pokracovat v tejto praci aj na univerzite? Dakujem za odpoved

Ondrej Hock

Áno. Ked si prinesiete svoje nápady, budeme len radi za Vašu iniciatívu a bez problémov vieme poskytnúť priestory laboratórií.

nepoviem

Zdravim. Ked ste boli prezentovat vasu skolu na nasej strednej, tak ste hovorili o vasej hre velka morava. V akom stave je a kedy si budeme moct zahrat?

Peter, prodekan pre rozvoj

Je vytvorená grafika pre rôznu architektúru, nábytok, zvieratá s animáciami. Z mechanizmov sú bojový systém, dialógy, úlohy a ďalšie. Momentálne sa čaká na ďalšiu iteráciu študentov na pokračovaní prác.

Lukas

ahojte. Su nejake hry z vasej produkcie, ktore by som si mohol zahrat? Dikes

Peter, prodekan pre rozvoj

Momentálne máme jednu hru, nájdete ju na https://www.unizamasters.sk/hra/ a jej odohraním sa môžete zapojiť do súťaže o 100€.

anonym

Koľko dní v týždni obyčajne študenti pracujú?

Ondrej Hock

Ako som už povedal v live prenose, je to veľmi individuálne, Všetko závisí od dohody s firmou a vyučujúcimi. Obvykle to je 1 až 2 dni.

Jozefin

Aké povolania najčastejšie vykonávajú vaši absolventi?

Peter, prodekan pre rozvoj

Podla vystudovaneho odboru. Pracuju na inzinierskych poziciach, vyvojari, rozne manazerske pozicie, programatori, web developeri a ine.

Peter, prodekan pre rozvoj

Server pre CS:GO, kde si možete od 12:00 zahrať proti učiteľom FEIT je spustený, pripojte sa na: uniza-csgo1.gsplay.eu:27016

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať, koľko kreditov z povinne voliteľných predmetov treba na ING stupni štúdia.

Peter, prodekan pre rozvoj

Je to rôzne na jednotlivých študijných programoch, závisí to od toho, koľko je v určitom študijnom pláne povinných predmetov. Myslím si ale, že sa skôr pýtate na VÝBEROVÉ predmety a tých môže byť iba 5 percent z celkového počtu kreditov

Lujza

Dobrý deň, aký je rozdiel medzi odborom Komunikačné a informačné technológie na FEIT a Informačné a sieťové technológie na FRI?

Peter, prodekan pre rozvoj

V programe KIT na nasej fakulte FEIT sa studenti ucia vsetky sposoby komunikacie: radiove siete, opticke siete a tiez pocitacove siete. Studenti dostanu vzdelanie zo vsetkych typoch technologii. U nas sa naucia navrhovat bezdrotove siete, pracovat s optickymi systemami a samozrejme aj s pocitacovymi sietami. U nas studenti absolvuju pripravu z CISCO technologiami a mozu absolvovat certifikaciu… Tiez sa vedia studenti zamerat napríklad na tvorbu web stranok alebo si vybrat predmety viac suvisiace s multimediami.

anonym

Dobry den prajem. Nasiel som na nete ze skola ma viacej internatov. Na ktorych by som bol ubytovany, kebyze som na elektro?

Róberta Vršková

Ubytovanie by ste dostali na internátoch veľký diel

Jozino

Dobry den. Kolko dievcat chodi na vasu fakultu?

Ondrej

Ako na ktorom odbore, na biomedicíne ich je tak 60% na ostatných odboroch pomenej 🙂

Pavol, dekan FEIT

Vážení hostia, veľmi pekne Vás vítam na Online Deň otvorených dverí Fakulty elektrotechniky a informačných technológií. Verím, že sa dozviete mnoho dôležitých informácií. Tešíme sa na Vaše otázky. Live stream môžete sledovať na našom YT kanály https://youtu.be/LDgyImTHIYs.